733999777

Sposób na muchy

mucha

Muchy potrafią być niekiedy prawdziwym utrapieniem dla każdego człowieka i, co gorsze, przenosić groźne choroby, z których zazwyczaj nawet nie zdajemy sobie sprawy. Postanowiliśmy zebrać kilka pomysłów, które mogą Ci się skutecznie pozbyć much ze swojego domu. Znajdziesz tutaj zarówno domowe sposoby na muchy, jak również inne skuteczne pomysły.

Co wiemy o muchach?

Znana wszystkim mucha domowa pochodzi z rodziny muchowatych i jest średniej wielkości budowy. Samice są w stanie złożyć nawet do 600 jaj, a w naszych warunkach klimatycznych pojawia się około 6-7 pokoleń tych owadów w ciągu roku. Larwy muchy doskonale rozwijają się w nawozie, rozkładających się resztkach martwych zwierząt, czy roślin.

Czy muchy naprawdę mogą być groźne?

Nie da się ukryć, że muchy są niezwykle uciążliwymi stworzeniami. Siadają na pożywieniu, a na ścianach pozostawiają swoje odchody w postaci ciemnych kropek. Nie bez znaczenia jest również fakt, że mocno zakłócają spokój wszystkich domowników, szczególnie wtedy, gdy Ci chcą odpocząć.

Muchy są również znane jako nosiciele groźnych chorób. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że na ciele jednej przedstawicielki tego gatunku znajduje się ponad 2 miliony bakterii, a w jej przewodzie pokarmowym około 33 milionów. Z tego powodu mucha może zarazić na wąglikiem, czy czerwonką, jak również spowodować różnego rodzaju zatrucia pokarmowe.

Jak chronić się przed muchami?

Warto jest działać prewencyjnie, czyli w oknach i drzwiach domu założyć specjalne siatki w oknach, które będą chroniły przed wlatywaniem nieproszonych gości. Dodatkowo warto jest zlikwidować wszystkie szpary, które znajdują się przy otworach okiennych i pamiętać o tym, aby zamykać za sobą drzwi po wejściu do domu.

Konieczne jest również usunięcie wszystkich rozkładających się owoców, a śmieci przechowywać w szczelnych pojemnikach. Warto zadbać o ogólną czystość w domu, często zmywać podłogi oraz czyścić toalety.

Jako sposób na muchy sprawdza się również spray, który możesz samodzielnie przygotować w swoim domu. Wystarczy do wódki dodać nieco goździków, czy lawendy i tak przygotowanym roztworem spryskasz miejsca, gdzie muchy są najbardziej aktywne.

Kolejną możliwością jest użycie octu jabłkowego. Wystarczy nalać go do niewielkiego słoiczka, który następnie przykryjesz folią. W folii należy zrobić kilka otworów, przez które muchy będą mogły wejść do środka przygotowanej pułapki.

Inną możliwością jest użycie olejków eterycznych. Ten sposób na muchy działa podobnie jak pomysł ze sprayem z wódki. Jednakże, w tym wypadku nie musisz używać żadnego alkoholu. Wystarczy napełnić butelkę octem i wodą w proporcjach 1:1 i dodać do tej mieszaniny około 15-20 kropli olejków eterycznych np. z cytryny, geranium, czy eukaliptusa.

Co, jeśli owady mimo wszystko się pojawiają?

Niestety często zdarza się, że domowe sposoby na muchy nie wystarczają i owadów jest bardzo ciężko się pozbyć. Wtedy warto jest sięgnąć, po nieco bardziej zaawansowane rozwiązania, jakimi są lampy owadobójcze. Jednymi z najbardziej skutecznych są lampy lepowe i rażące. Wybraliśmy dla Ciebie dwa modele, które cieszą się na rynku szczególnym zainteresowaniem i mogą Ci pomóc w walce z uciążliwymi muchami.

Lampa Rażąca 7103 Fly – bardzo ciekawa propozycja i przede wszystkim stosunkowo tania. Jest przeznaczona przede wszystkim do użytku wewnętrznego i z niezwykłą precyzją eliminuje owady latające. Ze względu na niezbyt duże rozmiary można ją bez problemów zawiesić na specjalnym haczyku lub postawić niemalże w każdym miejscu. Niektórzy mogą być zaniepokojeni, ile taka lampa może zużywać prądu, jednakże w tym wypadku także nie ma się o co martwić, bowiem lampa jest wyposażona w jedną świetlówkę UV o mocy 4W i jest w stanie działać w promieniu 20 m2.

Lampa Lepowa Mo-Plick 399 – kolejny bardzo ciekawy model, które radzi sobie nie tylko z muchami, ale również osami, komarami, czy ćmami. Na uwagę zasługuje bardzo estetyczny wygląd oraz prostota montażu. Wyposażona została w świetlówkę o mocy 20W, która jest w stanie zwalczać owady latające na obszarze 50 m2. Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo podczas stosowania tego typu lampy, ponieważ spełnia ona wszystkie wymagania pod tym względem. Szczególnie sprawdzi się w niewielkich sklepach, restauracjach, czy też w użytku domowym.

Być może nie jesteś przekonany do lamp owadobójczych ze względu na koszty, które należy ponieść przy zakupie. Jednakże gwarantujemy Ci, że jeśli zaczniesz używać tego typu produktów, to nigdy nie przyjdzie Ci do głowy, aby przynajmniej na chwilę żałować wydanych pieniędzy. Lampy są niezwykle skutecznym rozwiązaniem i zapewnią Ci spokój przez długi czas.

Koniecznie zajrzyj do oferty naszego sklepu, gdzie przygotowaliśmy wiele interesujących propozycji w zakresie takich lamp. Sprawią one, że już nie będziesz musiał się zastanawiać jak odstraszyć muchy. Co więcej, zadbaliśmy o to, aby propozycje produktów pochodziły z różnych półek cenowych, dzięki czemu, jeśli nie potrzebujesz mocnej lampy, to po prostu wybierz jedną z tańszych opcji. W ten sposób każdy jest w stanie dopasować ten wydatek do swojego osobistego budżetu.