733999777

Pułapka na muchy

mucha

Szczególnie w okresie letnim bardzo uciążliwe są dla nas muchy oraz inne owady latające – na przykład komary. Stają się one stałymi lokatorami naszych domostw a także towarzyszami przy grillu czy innych tym podobnych wydarzeniach. Spotykamy je na każdym kroku i choćbyśmy nie wiadomo jak usilnie starali się z nimi walczyć, to zawsze mamy wrażenie, że na miejsce jednej muchy, którą udało nam się upolować z klepką pojawia się pięć następnych. Nie sposób je jednak ignorować. Są one szczególnie drażniące ze względu na to, że często utrudniają nam one zasypianie, rozpraszają nas również w dzień, wszędzie dookoła przenoszą brud i zarazki. Istnieje wiele pułapek na owady, które ułatwią nam pozbycie się tych uciążliwych stworzeń – jedne z nich są mniej inne bardziej skuteczne.

Niewątpliwie skutecznym sposobem walki z muchami i innymi latającymi owadami są moskitiery, które bardzo skutecznie blokują wstęp do mieszkania tym małym nieproszonym lokatorom, a jednocześnie będziemy mogli dzięki nim cieszyć się słońcem wpadającym do naszych wnętrz a także świeżym powietrzem.

Bardzo dobrą pułapką na muchy, którą wykonać możemy sami przy bardzo niewielkich kosztach jest ocet jabłkowy – niewielką ilość płynu wlewamy do słoika lub innego tego typu pojemnika, na przykład szklanki. Przykrywamy przezroczystą folią, w której robimy kilka otworów. Tak wykonaną pułapkę stawiamy w dowolnym miejscu i nie musimy się obawiać, że natarczywe muchy popsują nam dzień.

Bardzo przydatną ciekawostką jest fakt, że bardzo duża ilość rzeczy, która nam kojarzy się z przyjemnym zapachem, dla much będzie bardzo odstraszająca i stworzy dla nich barierę nie do przejścia. Są to na przykład różnego rodzaju świece zapachowe, które w sklepie kupimy już za kilka złotych, olejki eteryczne a także mieszanka przypraw takich jak czosnek, pieprz cayenne oraz cynamon.

Ogromnymi sprzymierzeńcami naszej walki z muchami, komarami i innymi tego typu stworzeniami będą również rośliny takie jak lawenda, mięta czy eukaliptus. Bardzo popularną pułapką na owady są też niewątpliwie chemiczne środki owadobójcze. Skuteczność tych specyfików jest bardzo dobra, niestety jednak trwa tylko kilka chwil i nie powinno się przynajmniej przez kilka minut przebywać w miejscu, które przed chwilą spryskaliśmy, ponieważ chemiczne opary mogą być dla nas bardzo szkodliwe. O wiele lepsza będzie tutaj modyfikacja takiego owadobójczego środka chemicznego, który zamknięty jest w małym flakoniku – odkręcamy i stawiamy go na przykład na parapecie bez obaw o zatrucie.

Pomimo różnego rodzaju środków, które ułatwiają nam walkę z muchami, komarami czy innymi owadami latającymi, coraz większą popularnością cieszą się lampy owadobójcze – niewątpliwie dobrej jakości urządzenie tego typu będzie jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwalczanie owadów.

Wiele jest firm zajmujących się produkcją takich lamp. W ofercie każdej z nich bez problemu znajdziemy tańsze lub droższe warianty, które bez problemu sprostają naszym potrzebom. Lamp owadobójczych nie produkuje się obecnie tylko do użytku zewnętrznego na przykład na tarasie czy balkonie. Wiele modeli przeznaczonych jest do postawienia wewnątrz, dzięki czemu owady nie będą zakłócały naszego spokoju, w żaden sposób nie są również niebezpieczne zarówno dla nas jak i dla zwierząt mieszkających w naszych domach.

Lampy te wabią owady poprzez specjalne światło, a kiedy będą wystarczająco blisko, rażone są prądem.
Zdecydowanie godną polecenia lampą owadobójczą jest model EcoZap 26 marki IMPECO. Jest to lampa rażąca, która gwarantuje nam wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki niewielkim przestrzeniom pomiędzy prętami – szczególnie kiedy w domu przebywają małe dzieci jest to bardzo ważne; dzięki takiemu rozwiązaniu, kiedy lampa jest włączona nikt nie porazi się prądem. Taką lampę możemy zarówno postawić jak i podwiesić na przykład pod sufitem. Lampa EcoZap 26 posiada również energooszczędne żarówki, które zużywają o wiele mniej energii niż te zwykłe, a jednocześnie ta pułapka na muchy nie jest mniej skuteczna. Lampa jest bardzo łatwa w obsłudze i możemy ją w dowolnym momencie włączyć lub wyłączyć.

Lampa owadobójcza EcoZap 26 rażąca

Jeśli planujemy jednak przeznaczyć więcej pieniędzy na tego typu pułapkę na owady, warto zainwestować w wiatrakową lampę owadobójczą Turbine 30602 marki MO-EL. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko do naszych domostw, ale również do miejsc takich jak obory, stajnie i innych tego typu miejsc. Podobnie jak w przypadku lamp rażących, owady przyciągane są przez specjalne światło, a potem wciągane do środka. Jest to dobra alternatywa dla różnorodnych środków chemicznych – nie zagraża ona ani ludziom ani zwierzętom, a przy tym jest bardzo skuteczna.

Lampa owadobójcza wiatrakowa Turbine 30602 MOEL

Muchy, komary i inne latające owady potrafią być dla nas prawdziwym utrapieniem. Na szczęście wynaleziono wiele urządzeń, które pomogą nam w zwalczaniu tych stworzeń. Lampy owadobójcze niewątpliwie są jednymi z najskuteczniejszych pułapek na muchy. Na pewno sprostają one naszym potrzebom, a ze względu na różnorodność cen, nie zrujnują one naszego budżetu i przyniosą zdecydowanie o wiele lepszy skutek niż wiele jednorazowych rozwiązań.

Wszystkie zaprezentowane w artykule produkty dostępne są w naszym sklepie internetowym ROBALE.PL.