733999777

Packa na muchy

mucha

Nie da się ukryć, że muchy są stworzeniami wyjątkowo utrudniającymi życie. W czasie stosunkowo ciepłych pór roku potrafią utrudnić zasypianie, czy bzyczeniem zakłócić spotkanie towarzyskie. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że muchy to nie tylko uciążliwe owady, lecz jednocześnie szkodniki mogące przenosić różnego rodzaju choroby. Dość powiedzieć, że poprzez zjedzenie produktów, na których wcześniej siedziały muchy można borykać się z zatruciem pokarmowym, a nawet z wąglikiem. Jak w takim razie można pozbyć się much?

Jak uniknąć pojawienia się much
Oczywiście najlepszym pomysłem jest pomyślenie zawczasu o odpowiednim zabezpieczeniu przed pojawieniem się owadów. Przede wszystkim należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny oraz unikaniu zostawiania okruszków po jedzeniu w kuchni oraz innych pomieszczeniach. W niektórych domach dobrze sprawdzają się także pułapki na muchy, moskitiery w drzwiach oraz oknach.

Sposoby na pozbycie się much
Niestety bardzo często, pomimo zachowania wszelkich środków ostrożności, w domach pojawiają się muchy. Wówczas należy jak najszybciej zacząć z nimi walczyć. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów umożliwiających skuteczne pozbycie się problemów z owadami, należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, które z nich rzeczywiście poradzą sobie z uciążliwymi muchami. Poniżej kilka propozycji.

Jeszcze kilkanaście lat temu w większości polskich domów można było znaleźć packę na muchy. Niestety, zazwyczaj zabicie nią muchy okazywało się nie lada wyzwaniem, a to ze względu na szybkość poruszania się tych niewielkich owadów. Często, kiedy już udawało się zabić muchę, na ścianie pozostawał nieestetyczny ślad trudny do zmycia, ponadto próba pozbycia się każdego z owadów z osobna była zwyczajnie czasochłonna. Dzisiaj niewiele osób decyduje się na zakup tradycyjnej packi na muchy, ponieważ w sklepach można znaleźć elektryczne łapki na muchy. To rozwiązanie zdecydowanie skuteczniejsze, ponieważ łapka (z wyglądu nieco przypominająca rakietę tenisową) błyskawicznie zabija latające po pomieszczeniu owady. Można jej używać na dwa sposoby – kładąc ją poziom w miejscu, w pobliżu którego latają muchy, lub uderzając w owada. Zaletą tej nowoczesnej łapki elektrycznej na muchy jest to, że pomaga pozbyć się much (domowych, owocówek, itd.), a jednocześnie jest bezpieczna dla człowieka, ponieważ wytwarzane przez nią napięcie nie jest szkodliwe dla ludzi. Korzystając z elektrycznej packi na muchy należy pamiętać o konieczności jej regularnego ładowania.

Innym rozwiązaniem zyskującym dużą popularność są lampy owadobójcze. Są one wyjątkowo skuteczne, ponieważ przyciągają one owady, a następnie je zabijają. Jest to możliwe, ponieważ w lampach stosuje się świetlówki, które są „atrakcyjne” dla much, dlatego też ruchliwe owady próbują podlecieć możliwie najbliżej źródła światła. Należy wspomnieć, że światło stosowane w tych urządzeniach jest w pełni bezpieczne dla ludzi.

Lampy owadobójcze można podzielić na kilka rodzajów, każdy z nich ma nieco inną charakterystykę. Lampy rażące są jednymi z najczęściej wykorzystywanych. Charakteryzują się tym, że w ich wnętrzu montowana jest specjalna kratka. To właśnie dzięki niej możliwe jest zabicie owadów, znajduje się ona bowiem pod napięciem elektrycznym. Jak już wspomniano, muchy są przyciągane do lampy specjalnym światłem. Decydując się na zakup lampy owadobójczej rażącej warto zwrócić uwagę na to jak wygląda kratka, gdyż w dużej mierze właśnie od tego uzależnione jest to jak duże owady uda się zabić. Na rynku można dostać lampy rażące różnych firm, za warte uwagi należy uznać produkty IMPECO, ponieważ posiadają one świetlówki wysokiej jakości, dodatkowo dużą uwagę przykłada się do kwestii bezpieczeństwa – kratki lampy są wystarczająco gęste, by uniemożliwić włożenie do środka palców. Ponadto lampy wykonane są z tworzywa bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu urządzenie przez długi czas zachowuje estetyczny wygląd.

Kolejnym rodzajem lamp, które warto wziąć pod uwagę chcąc kupić elektryczne urządzenie owadobójcze jest lampa lepowa. Oczywiście owady są przyciągane w opisany już sposób (poprzez użycie stosownej świetlówki), jednakże w tym przypadku muchy są zabijane w nieco inny sposób. Owady przyklejają się do znajdującego się wewnątrz lampy lepu. Ten rodzaj lamp jest wyjątkowo higieniczny, ponieważ dzięki zastosowanemu rozwiązaniu udaje się uniknąć fragmentacji unieszkodliwionych owadów. Właśnie dlatego tego typu lampy owadobójcze są bardzo chętnie wykorzystywane w miejscach, w których kładziony jest ogromny nacisk na zachowanie higieny (między innymi lokale gastronomiczne, czy piekarnie), choć oczywiście te urządzenia doskonale sprawdzają się również w domowych warunkach. Za lampy lepowe godne polecenia można uznać choćby urządzenia MO-EL. Gwarantują skuteczność na obszarze 50 m2, ponadto wyglądają niezwykle estetycznie, zatem nietrudno wkomponować je w pomieszczenie (właśnie dlatego nierzadko wykorzystuje się je na przykład w restauracjach). Dodatkowo bez trudu można dokupić lepy, które są oczywiście wymienne.

Wszystkie zaprezentowane w artykule lampy owadobójcze dostępne są w naszym sklepie ROBALE.PL.